HAŞERELER
Hizmet Alanlarımız İlaçlama Belgeleri

TESPİH BÖCEĞİ - TESBİH BÖCEĞİ

Tespih böceği yapı ve şekil olarak farklı bir hayvan olup insanların yaşam alanlarında sıkça rastladığımız bir haşeredir. Bedeninin alt kısmında çok sayıda da ayakları bulunur. Tespih böceğinin boy ve yapısı türlerine ve beslenmesine bağlı olarak değişmektedir. Genel olarak tespih böcekleri birkaç mm kadardırlar. Bazı tespih böceği türleri 3cm kadar olabilmektedir.

Tespih böceğinin baş kısmında küçük 2 adet gözleri bulunur ve başının üst kısmında 2 adet anteni bulunur.
Tespih böceğinin dış yüzeyini sert ve katmanlı bir kabuk örter. Katmanlar arası elastiki bir şekildedir ve tehlike anında kendini yuvarlayarak tespih tanesi şeklini alırlar ve ismini de bu özeliğinden alırlar.
Tespih böceği türüne ve yaşadığı alana bağlı olarak farklı renklerde olabilirler. Genel olarak tespih böceği gri, kahverengi, kül rengi ve mat renklerdedir.
Tesbih böcekleri beslenmesinde genellikle bitkisel ürünler kullanarak beslenirler. Bazı türleri ise hayvansal ürünleri yiyerek beslenirler.
Tespih böcekleri evlerimize kadar geldiklerinde evdeki saksı çiçeklerine zarar verirler. Aynı zamanda ev ortamında açıktaki sebze ve meyve üzerine yerleşerek bunlardan da beslenirler. Tespih böcekleri bu besinleri yerken aynı zamanda bunların üzerine dışkılarını ve salyalarını da bırakırlar. Bu dışkı ve salyadaki mikroplar besinlerimizi bozar ve bu yolla da mikropların insana geçmesini sağlarlar
Tespih böcekleri yaşam alanı olarak rutubetli yerlerde yaşamı tercih ederler. Sıcak ve kuru havaları sevmezler. Genel olarak nemli ve pis ortamlarda rastlarız. Tespih böceği evlerimizde en çok şu kısımlarda görülür. Mutfakta, banyoda, lavabo kenarlarında, su boruları etrafında olmak üzere birçok kısımda rastlamak mümkündür.
Ev dışında tespih böcekleri çatı aralarında, bodrumlarda, kömürlüklerde, depolarda, olmak kaydıyla nem oranının yüksek olduğu her kısımda bu canlılara rastlamak mümkündür.
Tespih böcekleri geceleri daha çok aktiftirler. Beslenmesini ve yer değişikliğini genellikle geceleri yaparlar. Gündüzleri yuvalarında ve kenar kuytu kısımlarda pasif olarak dinlenirler.

Tespih böceği hem evdeki saksılara ve besinlerimize zarar verdiği için hem de bizlere hastalık bulaştırdıkları için hiç sevilmezler. Bu böceklerden kurtulmak için mutlaka ilaçlama şirketleri ile çalışmak gerekir. İlaçlama için mutlaka sağlık bakanlığı ruhsatlı ve yasal çalışan ilaçlama firmalarından randevu almak gerekir.

TESPİH BÖCEĞİ İLE MÜCADELE
Tespih böceği insanlara zarar verdiği için mutlaka görüldüğü zaman müdahale edilmesi gerekir. Tespih böceği ile mücadele için mutlaka ilaçlama firmaları ile çalışın. İlaçlama firması olarak şunu belirtmekte fayda vardır. Her haşere için uygulanan ilaç ve ilaçlama yöntemi farklıdır. Kesinlikle eczanelerden ve sokak satıcılarından alınan ilaçlar fayda vermez. Aksine insanı zehirleyebilir veya çevredeki diğer canlılara zarar verebilir. Tespih böceği ilacı şirketimiz bünyesindeki ziraat mühendisleri kontrolü altında hazırlanmaktadır. İlaçlama uygulaması ise yılların tecrübesi ve bilgisine sahip elamanlarımız tarafından yapılmaktadır. Tespih böceği ilaçlamasında nelere dikkat etmeliyiz:
1 - ilaçlama mutlaka sağlık bakanlığı onaylı olan yasal ilaçlama şirketleri tarafından yapılmalı.
2 - ilaçlamayı yapan kişi ilaçlama eğitimini almış uzman ve profesyonel olmalı.
3 - kullanılan ilaçlar korsan olmamalı sağlık bakanlığı onaylı olmalı.
4 - ilaçlama mutlaka haşere görüldüğünde yapılmalı.
5 - ilaçlama öncesi ve sonrası için mutlaka ilaçlama hakkında firmanızdan bilgi ve destek alın.

TESPİH BÖCEĞİ İLE ALAKALI SIKÇA SORULANLAR

1-Tespih böceği nedir?
2-Tespih böceğinin verdiği zararlar nelerdir?
3-Tespih böceğine en çok nerede rastlarız?
4-Tespih böceği ne yer?
5-Tespih böceği ne zaman ilaçlanmalıdır?
6-Tespih böceği hastalık yapar mı?
7-Tespih böceği ile mücadele hangi ilaçlarla yapılmalıdır?
8-Tespih böceği resimleri

TESPİH BÖCEĞİ İLAÇLAMA

İzmit - Kocaeli Tesbih Böceği İlaçlama
 
İzmit
Gebze
Körfez
Derince
Karamürsel
Gölcük
Kandıra
 
İstanbul Tespihböceği İlaçlaması
 
Şişli
Tuzla
Ümraniye
Üsküdar
Zeytinburnu
Adalar
Avcılar
Bağcılar
Bahçelievler
Gaziosmanpaşa
Güngören
Kadıköy
Kağıthane
Kartal
Küçükçekmece
Maltepe
Bakırköy
Bayrampaşa
Beşiktaş
Beykoz
Beyoğlu
Büyükçekmece
Bahçeşehir
Çatalca
Eminönü
Esenler
Eyüp
Pendik
Sarıyer
Silivri
Sultangazi
Sultanbeyli
Şile
Fatih