ÖRÜMCEK İLAÇLAMA

örümcek ilaçlama

Örümcekler omurgasız küçük canlılardan olup eklem bacaklılar içinde incelenen bir haşere türüdür. Yapı ve şekil olarak diğer hayvanlardan farklı özeliklere sahiptirler. Örümcekler kanatsız hayvanlardır fakat hareket etmelerinde kendine has bir tarz ile uçarlar. Genel olarak hareketleri ayakları iledir. Dünyanın her yerinde rastlanan örümcekler diğer haşerelerde olduğu gibi sıcak havaları sever ve sıcak mevsimlerde aktiftirler.

Kış aylarında ve soğuk günlerde yuvalarına çekilip uyku halini alırlar. Dünyada bilinen 60 - 70 bin kadar örümcek türü vardır.

Örümceklerin her türü kendine has farklı özelik gösterebilir. Bu bakımdan bazı türleri zehirli bazıları da zehirsizdirler. Renkleri yaşadığı yere ve iklime bağlı olarak değişmektedir. Yani örümcekler için renk sınırlandırılması mümkün değildir. Her örümceğin boyu farklıdır öyle ki bazen aynı türe sahip örümceklerin dahi boyları farklı olabilir. Bu örümceğin beslenmesine ve yaşadığı yerin doğal şartlarına bağlıdır. Örümceklerin birkaç mm olanları olmasına karşılık devasa büyüklükte olan örümceklerde vardır. Yani amazonlarda ve tropikal bölgelerde boyu 1m olan örümcekler dahi vardır.
Genel olarak örümceklerin 4 çift yani 8 ayağı vardır. Ve her ayak birçok eklemden oluşur ve ayakların üzerinde vantuz şeklinde yapılar olup bu sayede en yüksek yerlere kadar tırmana bilirler. Örümceklerde diğer hayvanlardan farklı olarak 4 adet göz bulunur ve hepside çok keskin yapıdadır ve en ince ayrıntıları dahi görebilirler.
Özelikle ağlarını örerken kesinlikle milimetrik hatta bile yapmazlar. Ağlarındaki ipliklerin ölçüleri dahi hep aynıdır. Buna çok dikkat ederler. 
Örümceklerin baş kısmında 2 adet ayağa benzeyen dokunaçları bulunur be dokunaçlar hem yön bulmaya yarar hem besinlerin yerini keşif etmeye yarar hem de erkek örümcekte cinsel organ görevini görür.
Örümceklerde solunum organı farklı bir yapıda olup bedeninin alt kısmında solungaç şeklinde ki yapılar ile yapmaktadırlar.
Ağız yapıları çok güçlüdür hem besin koparacak yapıda hem de ağzı içinde canlıya zehir akıtacak iğnesi vardır. Örümcekler yakaladığı avına önce zehrini akıtır daha sonra bu zehir ile canlının bütün iç organları erir ve ondan sonra örümcek bu canlının içine ağzından bir hortum sokar. Daha sonra sadece derisi kalacak şekilde ne var ne yok hepsini vakumlayıp içer. Örümcekler türüne bağlı olarak hem etçil hem de otçul olanları vardır. Örümcekler besinlerini ve avlarını ağına düşürerek yakalarlar. Örümcekler ağlarını genellikle 1 saat içinde örerler.

Örümceklerde üremek ve çoğalmak için erkek ve dişiye ihtiyaç vardır. Dişi örümcek çiftleşme anında çoğu zaman erkek örümceği yakalar ve yer. Çiftleşen örümcek özel bir kese içinde yaklaşık 300 - 350 kadar yumurta bırakır. Örümcek yumurtaları ortamın sıcaklığına bağlı olarak 1 ay içinde olgunlaşır ve yavrular çıkar
Örümcekler bir yerden başka bir yer gitmek istediğinde bazen yüksek bir yere tırmanır ve ağ salgılarlar bu ağlar ile birlikte kendilerini rüzgâra bırakırlar ve rüzgâr yardımıyla çok uzak mesafelere kadar gidebilirler.
Eğer sizlerde evlerinizde ve yaşam alanlarınızda örümcek görmek istemiyorsanız mutlaka 7 gün 24 saat hizmet veren ilaçlama şirketimize ulaşın sizleri bu sorundan kurtaralım.
Örümceklerin bazı türleri çok zehirlidir ve insan vücudunda kalıcı özelikteki hasarlara neden olurlar. Bu bakımdan örümcekler ile mücadele etmek gerekir.

ÖRÜMCEK İLAÇLAMA HAKKINDA

Örümcek ilaçlamada çok dikkatli olmak gerekir. Çünkü bazı örümcekler zehirli bazıları da zehirsizdir. Örümcekler ağlarını ördükten sonra ağa bağlı ipliğin bir ucunu saklandığı yere veya yuvasına götürür. Ağlarını besinlerini yakalamak için kullanırlar. Örümcek ağına düşen herhangi bir canlı kurtulmak için çabaladıkça ağa sarılır ve kurtulamaz hale gelir. Ağa bağlı ip ile titreşimler örümceğe ulaşır ve örümcek hemen atılarak ağa düşen canlının etrafını sarar ve canlıyı ısırıp zehrini akıtır. 
Sizler kesinlikle örümcek ağlarını elle temizlemeyin veya bireysel müdahale etmeyin. Çünkü ortamdaki örümceğin nasıl olduğunu bilmediğiniz için mutlaka profesyonel destek alınmalı. 
Örümcek ilaçlaması için mutlaka ilaçlama şirketleri ile çalışın hem siz sağlığınızı tehlikeye atmayın hem de biz sizi bu haşereden kurtarmış olalım.
Örümcek için kullanılan ilaçlar sıvı ilaçlardır. Kesinlikle örümcek için jel ve benzeri ilaçlar kullanılmaz.

Örümceklerle alakalı tüm bilgiyi şirketimizden alabilir ve destek isteyebilirsiniz.

Benzer Konular