OKUL İLAÇLAMA

Okul ilaçlama uygulaması bizlerin en değerliği varlığı olan çocuklarımızın sağlığı açısından oldukça önemli bir konudur. Ancak ülkemizde devletin ya da hükümetin okullara yönelik kendiliğinden gerçekleştirdiği herhangi bir okul ilaçlama uygulaması ne yazık ki yoktur. Çok büyük önem arz eden bu mesele Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da ciddiye alınmamaktadır.

Okullar böcek, haşere ve kemirgen gruplarının en rahat üreyebilecekleri alanların başında gelmektedir. Çünkü kalabalıktır. Ve yeterli temizlik ve hijyen sağlanamamaktadır. Hal böyle olunca haşereler ortaya çıkarak cirit atmakta ve çocuklarımızın, öğretmenlerimizin sağlığını tehdit etmektedir.

Aslında oturup düşündüğünüz zaman çocukların okullarda sıkça hastalanmasının tek sebebi bulaşıcı hastalıkların çocuktan çocuğa bulaşması değildir. Bunda okulun içinde yaşayan haşerelerin de katkısı büyük. Bu yüzden okul ilaçlama uygulamasının çok acil bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Okul İlaçlama Nasıl Yapılır?

Okul ilaçlama nasıl yapılır? Sorusunun cevabını doğal olarak öğrenci velileri çok merak etmektedir. Çünkü çocuklarının sağlığı söz konusudur. Dolayısıyla bu konuda okul yöneticilerinin biraz daha duyarlı olması beklenmektedir. Devlet tarafından gerçekleştirilen herhangi bir uygulama olmadığı için yöneticilerin mutlaka kendilerinin harekete geçmesi gerekir. Okul ilaçlama konusunda son derece deneyimli olan İstanbul böcek ilaçlama firmamızı arayarak ilaçlama konusunda destek alabilirsiniz.  Okullarda en çok görülen haşerelerin başında ise şüphesiz fare gelmektedir. Fare ilaçlama konusunda da deneyime sahip İstanbul böcek ilaçlama çocuklarımızı en ufak şekilde bu ilaçlama işleminden etkilemeden hizmet vermektedir.

Okulda Fare İlaçlama

Okulda fare ilaçlama nasıl yapılır? Merak edenler için söyleyelim:  Okula gelerek haşere keşfi yapan ekibimiz kısa zaman içinde okulda yer alan haşereleri tespit eder. Böylece Keşif kısmı tamamlanmış olur. Daha sonra ikinci aşama olan karar aşamasına geçilerek nasıl bir ilaçlamanın yapılacağı, hangi yöntemlerin kullanılacağı, hangi ilaçlar ve cihazların kullanılması gerektiğine karar verilmektedir. Üçüncü aşama olan uygulama aşamasına geçilir. Burada şuan mevzu bahis fare olduğu için onun ilaçlanmasından bahsedelim: Fare ilaçlama yapılırken ekibimiz tarafından karar toplantısında belirlenen yerlere fare istasyonu kurulmaktadır. İstasyonun içinde bulunan yemin kokusunu alarak buraya akın eden fareler yemi yiyerek orayı terk ederler. Daha sonra kısa zaman içinde su tükettiklerinde birkaç saniye içinde ölürler. Dolayısıyla işlem tamamlanmış olur. 

Benzer Hizmetler