HASTANE İLAÇLAMA

Yaşamımız boyunca bağışıklık ve solunum sistemimizi etkileyen çevresel faktörler sonucunda ilk uğrak yerimiz hastaneler olmuştur. Hastanelerin bu nedenle, hijyenik ve her daim dezenfekte edilmesi gerekilmektedir. Hastanelerde kapalı mekan ve insanların sıklıkla olduğu alanlar olduğu için haşere ve kemirgen türlerini kendine çekmektedir. Ayrıca hastanelerde özellikle acil servis, ameliyathane ve kadın doğum ünitelerinde sıklıkla haşere türleri görülebilmektedir.

Alınacak Önlemler

Haşerelerin hastanelerde güvenle kontrol atına alınması için mutlaka ilaçlama yapılası gerekmektedir. İlaçlama uygulama yöntemlerinin hassasiyet uygulanması gereken alanlardan biridir hastane. İlaçlama uygulamaları, ameliyathane, ilaç deposu, mutfak gibi alanlarda mümkünse jel ilaçlama yapılmalıdır. Hastanelerde, kokusu keskin ilaçlama türlerinden ziyade, soft ve kokusuz sıvı ilaçlama yöntemine başvurulmalıdır. Ameliyatlı insanlar veya açık yaralara sahip kişiler üzerinde olumsuz etki yaratmaktadır. Bu yüzden oldukça hassas bir uygulama yapılmalıdır.

Hastanelerde En Sık Rastlanan Haşere Türleri

Hastanelerde; lağım faresi, fındık faresi, çatı faresi, pire, kene, tahtakurdu, tahtakurusu, kakalak, kalorifer böceği, hamamböceği, Amerikan hamam böceği, Alman hamamböceği en sık rastlanan haşere türleridir.

Mücadele ve Yöntemler

  • Sıvı İlaçlama
  • Jel İlaçlama
  • Kokulu ilaçlama
  • Kokusuz ilaçlama
  • Fare istasyonları

7/24 Kaliteli Hizmet, Ekonomik Fiyat, Garantili İlaçlama

7/24 hizmet veren firmamızı arayarak sizlerde Hastanelerinizin çehresini değiştirebilirsiniz. Hastaneler için uyguladığımız periyodik ilaçlama seçeneklerimizden yararlanmak için müşteri temsilcimizi arayabilir teknik destek ve ekonomik fiyatlara ilaçlama hizmeti satın alabilirsiniz. 

 

Benzer Hizmetler