HALI BÖCEĞİ İLAÇLAMA

Halı Böceği

Diğer tüm haşere ve böcek sorunlarından kurtulmak için uygulattığımız haşere ilaçlama uygulamaları gibi, halı böceğinden kurtulmak için de halı böceği ilaçlama hizmeti alınmalıdır.Bu haşerenin yapısı çok farklı bir şekildedir. Bu haşereler genellikle evlerin kenar kuytu kısımlarında ve nadir kullanılan alanlarında bulunur. Boyu ve yapısı türüne ve beslenmesine bağlı olarak değişmekte olan bu böcek genel olarak birkaç mm boyundadır ve en fazla 10mm boyuna ulaşabilir. Sırt kısmında sert ve kalın kıllar bulunan, yapısı bakımından da oldukça dirençli olan Bu haşerelerden kurtulmak ancak halı böceği ilaçlama ile mümkündür

Siyah halı böceğinin rengi yaşadığı iklime bağlı olarak değişmektedir. Bazılarının rengi siyah, bazılarının rengi kırmızı, bazılarının da kahverengidir. Yaşadığı ortama bağlı olarak farklı besinler ile beslenen bu haşereler deri, tüy, ipek, yün, kıl ve hayvansal tüm eşyaları besin olarak kullanabilmektedir. Ayrıca bazı türleri de bitkisel olarak besin ihtiyaçlarını giderebilmektedirler. Bu nedenle her tür eşyalarımıza zarar vermesi olağan olan halı böceklerinden kurtulmak, halı böceği ilaçlama hizmeti alınarak gerçekleştirilmelidir. Karanlıkta çok aktif olan bu böcek türü geceleri beslenir ve yer değiştirir. Gündüzleri de pasif olarak saklanan halı böceğinden kurtulmak için bireysel olarak alınacak önlemler sonuç vermeyeceğinden profesyonel halı böceği ilaçlama firmaları ile irtibat kurulmalı ve gereken yardım alınmalıdır. 

Yumurtalama ile çoğalan bu böcek, çiftleştikten sonra yumurtalarını kuytu köşe olan her bölgeye ve kullanılmayan eşyalar arasına bırakmaktadır. Her defasında onlarca yumurta bırakabilen bu haşere türleri yumurtaları 2 hafta içinde açılır ve kurtçuk olarak dışarı çıkarlar. Siyah halı böceğinin kısa bir yaşama süresi vardır ve bu süre içerisinde insanların eşyalarına zarar verip, bu eşyaları kullanılmaz hale getirirler. Hızlı şekilde üremesini gerçekleştirdiği için halı böceği ile mücadele için zaman kaybedilmemelidir. Halı böceği ilaçlama hizmeti alınarak, alana uygun ilaçlama teknikleri ile bu haşere sorunlarınızdan kısa sürede kurtulmanız mümkündür.

Halı böceği ile mücadele için en kısa zaman da halı böceği ilaçlama firmasıile irtibat kurulmalı ve ilaçlama yardımı alınmalıdır. Buböcek ilaçlaması için sıvı ilaçlar kullanılır. Bu ilaçlama öncesinde varsa alanda bulunan ambalajından çıkarılmış gıdalar ağızları kapatılarak saklanmalıdır. İlaçların etkisi kuvvetli olduğundan sağlık sorunlarına sebep olabilir. Bu nedenle bu ilaçların, böcek ve haşerelerin biyolojik yapıları göz önünde bulundurularak ziraat mühendisleri tarafından üretilmesi gerekmektedir. Ayrıca hizmet alınacak halı böceği ilaçlama firmaları da muhakkak Sağlık Bakanlığı ruhsatlı olmalıdır. Siyah halı böceği ilaçlamaişlemi oldukça kolaydır fakat tecrübe ve bilgi ister. Bu nedenle ilaçlama işlemi mutlaka ilaçlama şirketleri tarafından yapılmalıdır.

Benzer Konular