HAŞERELER
Hizmet Alanlarımız İlaçlama Belgeleri

GÜMÜŞ BÖCEĞİ - GÜMÜŞÇÜN - GÜMÜŞ BÖCEĞİ İLAÇLAMA

Gümüş böceği küçük haşere grubundan olup kanatsız ve omurgasız bir haşeredir. Gümüş böcekleri yapı ve renk olarak yaşadığı alanlara göre değişir. Renk olarak parlak ve gümüşümsü bir yapıdadırlar. Gümüş böceği vücut olarak üç kısımdan oluşur. Genel olarak baş, gövde ve kuyruk kısmından oluşur.

Gümüş böceğinin başucunda 2 çift antenleri vardır ve bu antenler ile hem besinin yerini tespit ederler hem de kendisine gelen tehlikeleri algılayıp kaçarlar. Aynı zamanda gümüş böceğinin baş kısmında çok güçlü ağız yapıları vardır.
Bedeninin üst kısmını örten katmanlı ve sert yapılı bir derisi vardır. Beden yapısı olarak gümüş böceği baş kısmı kalın kuyruk kısmı ise incedir. Gümüş böceğinin bedenin alt kısmında ince tüyler bulunmaktadır.
Gümüş böceğinin bedeninin alt kısmında 4 çift ayak bulunur ve kuyruğunda antene benzeyen 3 adet çıkıntıları vardır. Gümüş böceğinin ayakları kendine göre güçlü yapıdadır. Bu ayakları sayesinde duvarlara rahatlıkla tırmanırlar ve yüksek yerlere çıkarlar.
Gümüş böceğinin boy ve yapıları yaşadığı alana ve beslenmesine bağlı olarak değişir. Genel olarak gümüş böcekleri 2 - 4cm kadar büyürler.
Gümüş böceği yaşam alanında bulduğu kâğıt, kâğıt havlu, peçete, kitap ve defter, gazete ve her türlü kâğıt türü maddeleri, kıyafet, elbise, kumaş, gıda maddeleri, naylon, pamuk, kıl, yün, un ve nişasta gibi maddeleri kemirerek yerler. Gümüş böcekleri insanların hem besinlerine hem de eşyalarına zarar verirler.
Gümüş böcekleri diğer haşere türlerinde olduğu gibi yumurta ile çoğalırlar. Gümüş böceği çiftleştikten sonra yumurtalarını evlerin ve yaşam alanların farklı yerine bırakır. Ev ortamında gümüş böceği yumurtasını duvar çatlaklarına, duvar diplerine, su borusu etrafına, banyo ve mutfakta tezgâh altlarına parke ve döşeme altlarına bırakır. Gümüş böceği çok sayıda ve hızlı bir şekilde üreyen haşere türüdür. Gümüş böceği yılda birkaç kez yumurta bırakır ve her yumurta bırakma döneminde 100 - 110 kadar yumurta bırakır
Gümüş böceğinin bıraktığı yumurtalar belli bir sıcaklıktan sonra açılır ve larva olarak dışarıya çıkarlar.
İlk olarak yumurtadan çıkan gümüş böceği larvaları beyaz renkte olup büyüdükten sonra yani ergin hale geldiğinde parlak gümüş rengini alır.
Gümüş böcekleri (gümüşçün) genellikle fazla yaşamazlar takiben ömürleri bir yıl kadardır.
Gümüş böcekleri ev ortamında nemli ve tozlu ortamları tercih ederler. Genel olarak sıcak ortamda yaşamayı tercih ederler. Evde gümüş böceği genellikle şu kısımlarda bulunurlar. Gümüş böcekleri banyolarda, çatı katlarında, duvar diplerinde, mutfak dolaplarında, pis su akarlarında, parke altlarında olmak üzere evlerin her kısmında rastlamak mümkündür.
Evlerin dışında gümüş böcekleri, ekmek fırınlarında, depolarda, börek salonlarında, bodrumlarda, lokantalarda yuva yapıp çok hızlı bir şekilde ürer ve çoğalır. Gümüş böceği ayrıca kumaş fabrikalarında ve depolarında, kâğıt depolarında, kâğıt fabrikalarında sıklıkla rastlanır.
Gümüş böcekleri besinlerin üzerinde gezindiği zaman bu besinlerin üzerine salya ve dışkıları ile mikrop bulaştırır.
Gümüş böceği ilaçlamada ferdi olarak yapılan ilaçlama asla kesin çözüme ulaşmamıştır.
Gümüş böceği 100'lerce çoğalıp hızlı bir şekilde ürediği için kısa zaman içinde bulunduğu alanı istila eder. Bu sebepten dolayı en kısa zamanda gümüş böceği için önlem alınmalı ve ilaçlama firması tarafından ilaçlanmalıdır. Gümüşçün (gümüş böceği) ile mücadelede mutlaka yasal, işinin uzmanı, tecrübeli, profesyonel böcek ilaçlama şirketleri ile çalışın.

Gümüş böceği ilacı olarak kokulu ve kokusuz ilaçlar kullanılır. Bu ilaçlar kullanılırken dikkatli olmak gerekir kullanılan ilaçlar ziraat mühendisi kontrolü altında olması gerekir.

GÜMÜŞ BÖCEĞİ İLE İLGİLİ SIK SORULAN SORULAR

1 - Gümüş böceği nasıl bir canlıdır?
2 - Gümüş böceği hangi mevsimde görülür?
3 - Gümüş böceği ne ile beslenir?
4 - Gümüş böceği evin neresinde daha çok görülür?
5 - Gümüş böceği nasıl ürer?
6 - Gümüş böceği insanı ısırır mı?
7 -
Gümüş böceği ilaçlaması bireysel yapılır mı?
8 - Gümüş böceği hangi yöntemle ilaçlanmalıdır?
9 - Gümüş böceği ile mücadelede kimlerden yardım alınmalıdır?
10 - Gümüş böceği resimleri


GÜMÜŞ BÖCEĞİ İLAÇLAMA

İzmit - Kocaeli Gümüşçün İlaçlama
 
İzmit
Gebze
Körfez
Derince
Karamürsel
Gölcük
Kandıra
 
İstanbul Gümüş Böceklerinin İlaçlaması
 
Şişli
Tuzla
Ümraniye
Üsküdar
Zeytinburnu
Adalar
Avcılar
Bağcılar
Bahçelievler
Gaziosmanpaşa
Güngören
Kadıköy
Kağıthane
Kartal
Küçükçekmece
Maltepe
Bakırköy
Bayrampaşa
Beşiktaş
Beykoz
Beyoğlu
Büyükçekmece
Bahçeşehir
Çatalca
Eminönü
Esenler
Eyüp
Pendik
Sarıyer
Silivri
Sultangazi
Sultanbeyli
Şile
Fatih
 
 

ilaçlama - böcek ilaçlama - ilaçlama