Tahtakurusundan Hastalık Bulaşır mı?

tahtakurusundan-hastalik-bulasir-miTahtakurusu insan sağlığını olumsuz olarak etkileyen bir haşere türüdür. Halk arasında tahtakurdu adı ile de anılan haşere türü, insan sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Tahtakurusundan hastalık bulaşmaz. Ancak alerjik reaksiyonlara neden olabilirler.

Mobilya kurdu, insanları ısırabilir. İnsanları ısıran haşereler, deri üzerinde kaşıntı ve kızarıklık oluşmasına neden olabilir. Özelikle geceleri artan kaşıntılar, gündelik yaşamı olumsuz yönde etkilemektedir.

Tahtakurusu Nerede Yaşar?

Tahtakurusu, ahşap ürünlerin bulunduğu her alanda yuva yapabilir. Yumurtlarını, ahşap mobilyalarının içerisine bırakırlar. Bulundukları mobilyaları tahrip ederek, kullanılmayacak hale getirebilirler.

Ofis, şirket, dükkân, ev gibi ahşap ürünlerin bulunduğu her alanda yuva yapabilirler. Bulundukları alanlarda insanların huzurunu kaçırırlar. Kısa sürede tahtakurusundan kurtulmak için faaliyete geçmek gerekmektedir.

Tahtakurusu ilaçlaması nasıl yapılır?

Tahtakurusu ilaçlaması, uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde, insan sağlığına zarar verebilmektedir. Bu haşereler, boyut olarak çok küçüktür Dolayısıyla kontrol altına alınması çok güçtür. Tek başınıza tahtakurusu ile mücadele etmeniz, başarılı sonuçlar vermeyebilir. Kontrol altına alınamayan haşereler, kısa süre sonra tüm yaşam alanını istila edecektir.

Tahtakurusu ilaçlaması, sıvı ilaçlarla yapılmaktadır. Sıvı ilaçlar, püskürtme yolu ile böceklerin bulundukları alanlara sıkılacaktır.

Şirketimiz tahtakurusunun vereceği zararlarını, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla engellemektedir. Alerjik reaksiyonlara ve maddi kayıplara neden olan haşereleri, ekonomik koşullarda yaşam alanlarınızdan uzaklaştırmaktayız.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir