Pire ilaçlaması nasıl yapılır?

İnsanlara en fazla hastalık bulaştıran canlı piredir. Böcek ilaçlama sektörünün gelişmediği yıllarda pirenin bulaştırmış olduğu hastalık yüzünden birçok insan hayatını kaybetmiştir. Verem, tifo, dizanteri, astım, cilt hastalıkları, kronik hastalıklar, deri döküntüleri, solunum güçlükleri, cilt hastalıkları gibi çeşitli sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olur. Gözle görülemeyecek kadar küçük olan bu haşereden kurtulmanın tek yolu pire ilaçlaması yaptırmaktır.

İnsan ve hayvanlardan kan emerek beslenmekte olan canlı sağlıklı insanlara emmiş olduğu pis kanı bulaştırarak sağlık sorunları yaşatırlar.Pire ilaçlama yapılmadan önce mutlaka şikâyetçi olunan alana gidilmeli ve burada pirelerin hangi noktalarda görüldükleri yoğunluklu olarak nerelerde bulundukları tespit edilmeli ve ona göre ilaçlama yapılmalıdır. Her haşere türü için aynı ilaçlama ve yöntemi uygulanılması doğru değildir. Unutulmamalıdır ki haşere ve kemirgenler farklı anatomik yapılara sahip olan canlılardır. Bir böcek kısa süre içerisinde etkisiz hale getirilebilirken bir başka böcek uzun uğraşlar sonucunda yok edilebilmektedir.

Kullanılan ilaçlar böcekler üzerinde aynı sonucu vermeyebilir. Bu bakımdan mutlaka ilaçlama konusunda uzman olan kişiler ile iletişime geçilmelidir. Pire ilaçlama da genellikle ağır kokulu sıvı ilaçlama yöntemi tercih edilmektedir. Bu yöntem ile pirelerin bulundukları yerlere ve üreme alanlarına ulaşarak kökten çözüm sağlanmış olur. Jel ilaçlama pire haşeresi için uygulanmaması gereken bir yöntemdir. Jel ilaçlama yöntemi pireleri yok etmekten ziyade onların daha da büyümelerine ve gelişmelerine neden olmaktadır. Yaşam alanlarımızı olumsuz yönde etkilemekte olan canlılarda kurtulmak için tek çare güvenilir haşere ilaçlama  tarafından yardım almak ile mümkündür.

Sağlık bakanlığınca onaylı olan firmamız günün her saati etkili ve kaliteli ilaçları ile siz müşterilerine hizmet vermektedir. Kaliteli ve huzurlu yaşayabilmek adına bu zararlı haşerelerden kurtulmak oldukça önemlidir. Sizde güvenilir ilaçlama firmamızdan destek alarak onlardan kurtulabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir