Mite ilaçlama

Diğer ismiyle de Akar olarak tanınan, oldukça küçük ve gözle görülemeyecek boyutlardaki Mite haşeresi tozlu ortamlarda yaşar ve ürer. Yaşam alanlarımızda çok sık görülmekte olup insan ve hayvan bedenlerinde milyarlarcasına rastlamak mümkündür. Ağızları kesici kıskaç yapısına sahip olup gözleri körelmiştir. Vücutlarında 8 adet ayağa sahip olan mite haşeresi deri ve deri atıklarıyla beslenir. Yaşam alanlarımızda en çok koltuk, kanepe, mobilya, halı, yastık gibi yerlerde rastlamak mümkündür. İnsan ve hayvan sağlığına oldukça zararlı olup deri ve deri atıklarıyla yaşamaktadır. Sebep olduğu hastalıkların başında bronşit, astım ve alerji gelmekte olup özellikle küçük çocuk ve bebeklerin sağlığını tehdit eden büyük bir sorundur.

Mite ile mücadele hafife alınmaması gerekilen bir konudur. Bireysel olarak başa çıkmak oldukça güçtür. Toz içerisinde yaşayan ve çoğalan, kısa sürede üreyen haşere türü mite ile mücadele de kesinlikle profesyonel şirketlerden yardım almamız gerekmektedir. Bireysel olarak yapılan mücadele sadece zaman ve maddi kayıplara sebep olacağı gibi sağlığımızı da tehlikeye sokacaktır. Mite haşeresi daha çok besin değeri taşıyan gıda ürünlerinin etrafında daha çok görünür ve günde 30-40 defa dışkı bırakır. Bu da her türlü salgın hastalık ve virüsün yayılması için uygun bir ortam yaratmaktadır. Miteden kurtulmak zorlu bir mücadele olduğu için öncelikle yüksek ısıda eşyalarımızı yıkamamız gerekmektedir. Mite hakkında haşere ilaçlama firmalarının 7/24 haşere ile mücadele hatlarından bilgi alıp en uygun ve güvenilir mite ilaçlama şirketiyle çalışmalıyız.

Mite ile mücadelede çalıştığımız şirketin kullandığı ilaç ve yöntemlerin Sağlık Bakanlığı onaylı olması gerekmektedir. Yasal yollardan mite ile mücadele eden mite ilaçlama firmaları bu haşereden kurtulmanız için size güvence vermelidir. Mite ilaçlaması için mutlaka profesyonel ekibe sahip deneyimli ilaçlama şirketleriyle çalışılmalıdır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir