Karafatma Böceklerinden Kurtulmak

karafatma-boceginden-kurtulmakYaşam alanlarınızda bulunan karafatma böceklerinden kurtulmak, sağlıklı ve huzurlu yaşamanızı sağlayacaktır. Sağlığınızı bozan ve huzurunuzu kaçıran böceklerin tüm türleri tehlikelidir. Ancak halk arasında karafatma adı ile anılan hamam böceği, insanlarla en çok iç içe yaşayan ve insanlara en çok zarar veren böceklerdir. Bulaştırdıkları hastalıklar yüzünden, birçok insanın ölümüne neden olabilirler.

Karafatmalardan Bulaşan Hastalıklar

  • Hepatit virüsü
  • Verem
  • Dizanteri
  • Veba
  • Tifo
  • Tifüs
  • Mantar hastalıkları

Karafatma Nasıl Hastalık Bulaştırır?

Karafatmalar, insanlara temas yolu ile hastalık bulaştırırlar. Yuvalarından çıktıktan sonra, her yere temas ederler. Bakterileri sırtlarında taşırlar. Taşıdıkları bakterileri, yaşam alanlarımızda yiyecek ararken her yere bulaştırırlar. Mutfak tezgâhlarının üzerinde gezinirler. Salyalarını ve dışkılarını bu alanlara bırakabilirler. Bu şekilde çeşitli hastalıkların virüslerini bulaştırabilirler. Ayrıca besinlerimizin üzerinde de dolaşmalarından dolayı bıraktıkları bakteriler yüzünden, gıda zehirlenmelerine sebebiyet verirler.

Karafatma Nerede Yaşar?

Hamam böceği adı ile bilinen böcek, adından da anlaşılacağı gibi nemli alanlarda yaşamaktadır. Kanalizasyon, tuvalet, banyo, mutfak, kömürlük ve havalandırma gibi alanlar bu böceklerin yaşam alanlarıdır. Karafatma böceklerinden kurtulmak için nemli alanlarda detaylı olarak ilaçlama yapmak gerekmektedir.

Karafatma Nasıl Ürer?

Bu haşereler, yumurtlama yöntemi ile üremektedir. Üremesi sonrasında, 30 ila 40 gün içerisinde etrafa yumurta bırakır. Yumurtaları kapsül şeklindedir. Birçok alana bırakabilirler. Ancak karafatma ilaçlama işlemleri ile etkisiz hale getirilirler.

Karafatma Nasıl İlaçlanır?

Jel ilaçlar yardımı ile karafatma ilaçlama işlemi yapılmaktadır. Böceklerin yuvalarından çıktıkları alanlara sürülen ilaçlar, karafatmalar üzerinde etki sağlamaktadır. Şirketimiz tarafından uygulanan ilaçlar Sağlık Bakanlığı onaylıdır.

Bireysel Mücadele İşe Yarar mı?

Tek başınıza, dışarıdan satın aldığınız bir ilaçla ya da ilkel yöntemlerle karafatma ile mücadele etmeniz başarısız sonuçlar sağlayacaktır. Dışarıda satılan ilaçlar, böceklerin bağışıklığını güçlendirebilir. Ayrıca bu böceklerin, fiziksel yapıları çok güçlüdür. Dışarıdan gelen sert müdahalelerle ölmezler.

Karafatma böceğinden kurtulmak için şirketimizden randevu almanız yeterli olacaktır. Ekonomik ve zahmetsiz hizmetlerimizle, sizleri bu böceklerden kalıcı olarak kurtarmaktayız.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir