Fare ilaçlaması nasıl gerçekleşir?

Fareler sağlam dişlere, elastik vücut yapısına sahip canlılardır. İnsan gıdaları, hayvan leşleri, tahta, bitki, ekin kökleri ile besin ihtiyaçlarını gideren fareler insan hayatında büyük sorun demektirler. Bu nedenle farelerden kurtulmak, fare ilaçlaması yaptırmak şarttır. Bıraktıkları salya, dışkılar insanlara mikrop bulaşmasına ve ciddi hastalıkların oluşmasına neden olmaktadır. Kemirdikleri eşyalar bir süre kullanılmaz hale geleceğinden fareler, maddi açıdan da zarar demektirler. Bir an önce yok edilmeleri gereken fare ile mücadele edecek kimseler profesyonel fare ilaçlama şirketleri ile görüşmeleri gerekmektedir.

Fareler akciğer solunumu yapan canlılar olduklarından bu canlılara kokusuz ilaçlar etki etmez. Sadece alanlara uygulanan kokusuz ilaçlar yerine, buharlama şeklinde gerçekleştirilen kokulu ilaçlar kullanılmalıdır. Bu ilaçların diğer tüm haşerelerden kurtulmak için de etkisi çok büyüktür. Kokulu böcek ilaçlama uygulanmadan önce fare ilaçlama şirketleri tarafından, eğer bu uygulama kapalı alanlarda gerçekleşiyorsa alınması gereken önlemler hakkında bilgi alınmalıdır. Varsa ağızları açılmış gıdaların kapatılarak saklanması, çocuk oyuncaklarının poşetlenerek kaldırılması insan sağlığı açısında önem taşır. Çünkü bu eşya ve gıdalara değecek ilaçlar daha sonra insanlara temasları durumunda zehirlenmelere neden olabilmektedir. Eğer varsa evcil hayvanlar bu fare ilaçlama tekniği sırasında muhakkak dışarıya çıkartılmalıdır. Akvaryum varsa ve kaldırılamayacak büyüklükte ise, fişi çekilir, kapağı kapatılır ve üstüne ıslak havlu konulur. Yarım saatlik havalandırılmadan sonra kullanılabilecek alanda ıslak bezle temizlik yapılmaması ilacın kalıcılığını fazla kılacaktır.

Farelerden kurtulmak için gerçekleştirilen fare ilaçlama işlemleri dış mekanlarda da uygulanabilir. tarla faresi, lağım faresi dış alanlarda bulunur ve bunları yok etmek için buralara ilaçlama yapılmalıdır. Profesyonel fare ilaçlama ekipleri ile sizlere hizmet veren Berfin ilaçlama tarafından fare ilaçlama hizmeti almanız mümkündür.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir