Danaburnu ile Mücadele

danaburnu-ile-mucadeleKumlu toprakların altında yuva yapan danaburnu ile mücadele profesyonellik gerektirmektedir. Zor haşere türlerinden olan danaburnu, profesyonel şirketler tarafından gönderilen uzman personeller tarafından ilaçlanmalıdır. Aksi takdirde kalıcı çözümler sağlanamaz.

 

 

Danaburnu Hangi Mevsimde İlaçlanır?

Yumuşak topraklarda yaşayan bu haşere yuvasını, toprağın 10 cm altına kurmaktadır. Gündüzleri vaktini toprak altında geçirmektedir.  Geceleri yuvalarından çıkmaktadır. Beslenmesini gece saatlerinde sağlamaktadır. Bu yüzden çiftçiler tarafından gözle görülmeyebilirler. Bitkilere verdikleri zarardan sonra, haşerelerin alanda olduğu anlaşılır.

İlkbahar aylarında yumurtlamasını gerçekleştiren haşere, yaz aylarında yoğun olarak insanların karşısına çıkmaktadır. Yaz aylarında danaburnu ilaçlama işlemi daha sık yapılmaktadır.

Danaburnu Nerede Yaşar?

Genellikle tarlalarda, parklarda ve bahçelerde yaşamaktadırlar. Yumuşak toprakların olduğu her yer onların yaşam alanları olabilir. Ancak bir şekilde, insanların evlerini de girebilirler. Evde danaburnu, saksıların içerisinde yuvasını kurmaktadır. Ektiğimiz, çiçekleri tahrip etmektedir.

Danaburnunun Zararları Nedir?

Danaburnunun zararı, insanlara değil bitkileredir. Bitkilere büyük ölçüde zarar vermektedir. Genç bitkilerin kökleri ile beslendiklerinden dolayı, ekinleri ve mahsulleri tahrip edebilirler. Bu durumda, geçimini ekinlerden sağlayan insanlara maddi olarak zarar anlamına gelmektedir.

Danaburnu İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Toprak altında yuvasını kuran haşerenin ilaçlaması uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Çünkü yuvasını ve yumurtalarının tamamını tespit etmek, herkesin yapabileceği bir iş değildir. Bu haşere üzerinde etkili olan ilaç sıvı ilaçladır. Püskürtme yöntemi ile uygulanırsa tam kontrol sağlanabilmektedir.

Şirketimiz ULV adı verilen cihazlarla danaburnu ile mücadele etmektedir. Gerçekleştirdiği işlemlerde, tam kontrol ve başarı sağlamaktadır.

İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı onaylıdır ve fiyatlarımız piyasadaki en uygun fiyatlardır. Danaburnundan kurtulmak için şirketimizden 7/24 hizmet alabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir