Böceklerden kurtulmak için neler yapılmalı?

Haşere ve böceklere her yerde rastlanabilir ve böcekler insan sağlığını tehdit etmesinin yanı sıra diğer organlara da girebilmektedirler. Eğer önlem alınmazsa kulağa, buruna ya da ağız içine de kaçabilmektedir. Özellikle uyuduğunuz bir yerde böcekler olabilir ve bunlar karanlık olduğu zaman sizin gözle göremediğiniz zamanlarda meydana çıkabilir.

Evde genellikle mutfak, banyo, kiler, bodrum ve çatı gibi alanlarda görülse de aslında siz uyurken yaşam alanlarınızın istediği bölgesine rahatlıkla giriş çıkış sağlayabilir.

Geceleri insanların ortadan çekildiği zamanlarda beslenmeye çıkan hamam böceği mutfakta açıkta bırakılmış gıdalara giderek bünyesinde bulunan mikropları bırakarak çok sayıda salgın hastalığa davetiye çıkarmaktadır
Çok hızlı hareket eden hamam böceği kendini tehlike altında hisseder hissetmez bulunduğu ortamdan hızlıca kaçış sağlar. Bu da hamam böceği ile mücadele etmemek gerektiğinin başlıca göstergesidir.

Kurtulmak için mutlaka hamam böceği ilaçlama şirketleri ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.

Hamam böceği oldukça dayanıklı türde bir canlıdır. Dış katmanlarından bulunan kabuk kendisini dışarıdan gelebilecek her türlü tehlikeye karşı korumaktadır.
Hatta bazı hamam böceği türleri için yapılan araştırmadan 8 saat içinde yavrular erişkin düzeye gelmektedir. Bu nedenle yaşam alanlarınızda görülmesi durumunda yumurtlama evresine geçilmeden hamam böceği ilaçlama firmaları ile görüşerek destek almanız gerekir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir