Arı ne ile beslenir?

Arı kanatlı canlılardandır. İnsanlar için faydalı olan bal üretmektedir. Yaban arası çeşidi de vardır. Kuyruklarının ucunda bulunan iğneleri ile insanlara zarar vermektedir. Arı sokması ile karşılaşan bir insan eğer bu konuda vücudu duyarlı ise sokma durumunda ölüm gerçekleşebilmektedir.

Bazı arı türleri insanlar tarafından evcilleştirilmiş ve yetiştiricilikte kullanılmıştır. Arılar özellikle yaz aylarında yaşam alanlarımıza gelerek bizlere zarar vermektedirler. Doğal ortamlarda ağaç köklerinde, mağara içlerinde kendilerine yuva yapmaktadırlar. Arılar koloni şeklinde yaşarlar. Ve bu bakımdan insanlar için oldukça tehlikelidirler. Bireysel olarak mücadele edilmesi zordur. Kendilerini tehlikede hissettiklerinde insanlara zarar verirler. Bu bakımdan arı ilaçlama yapan firmalardan destek alınması gerekir.  Arılar beslenme olarak polen, bal ve meyveleri tercih eder. İnsanların besinlerine zarar vermezler. Sadece meyvelerden faydalanmaktadırlar. Ana arı olarak adlandırılan kraliçe arı bu türün en tehlikelilerindendir. Kendilerini tehlikede hissettiklerinde insanlara zarar verirler.

Oluşturdukları kovanda gereksiz olarak gördükleri dışkıları kovandan dışarı atarlar. Bal ve çiçek karışımı ile beslenirler. Doğduktan 10 gün sonra bal mumu yaparlar. Özellikle yaz aylarında insanların yaşam alanlarını olumsuz yönde etkilemektedirler. İnsanlar bulundukları ortamlarda sağlıklı ve huzurlu yaşamayı isterler bu bakımdan hayatlarını olumsuz yönde etkileyen canlılardan kurtulmak için profesyonel destek almaktadırlar. Böcek ilaçlama oldukça önemli bir iştir. Amatörce yapılan ve kullanılan kalitesiz ilaçlar böcekler üzerinde ters etki yaratmakta ve onların daha da büyümelerine neden olmaktadırlar. Arı ilaçlama yapılmadığı sürece hızlıca çoğalacak ve bulundukları yerleri böcek istilasına çevireceklerdir. Sıvı ve kokulu ilaçlama yöntemi uygulanarak bulundukları alanlarda kesin çözüm sağlanabilmektedir. Arı ilaçlama yapan firmamız günün her saati etkili ve kalitelin ilaçları ile hizmet vermektedir.

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir