Akrep ile Mücadele

Hayvanlar arasında öldürücü üstünlüğü ile bilinen zehirli akrepler son derece tehlikeli böceklerdir. Akrepler yiyecek buldukları alanlara yuvalarını taşıyarak evlerimize kadar yerleşebilirler. Genellikle akrepler yorgan, yatak, kıyafet ve ayakkabı içlerine gizlenirler.

Akrep Zehri

Akrepler kendilerini savunma anı dışında saldırganlık gösteren canlılar değillerdir. Akreplerin zehirleri türlerine ve yaşadıkları bölgelere göre farklılık göstermektedir. Türkiye’de öldürücü zehir etkisine sahip akrepler görülmektedir. Özellikle Güneydoğu Anadolu bölgesinde öldürücü zehir taşıyan akreplere sıkça rastlanmıştır. Etkili zehir taşıyan akreplerin insanları sokması sonucu kısa sürede gerçekleşen ölümler görülmektedir.

Akreplerden Korunmak

Yaşam alanlarımız daima akreplerin varlığında korumak amacıyla periyodik olarak ilaçlatmanız çok büyük fayda sağlayacaktır. Akrep ilaçlama firmaları özel ilaçlama teknikleri kullanarak akrep sorunlarına kesin ve kalıcı çözümler bulmaktadır.

Yaşam alanlarınızda akrep ile karşı karşıya kaldığınız takdirde bireysel yöntemlere başvurmadan akrep ilaçlama şirketi ile irtibata geçerek destek almalısınız. Akrep ilaçlama uygulamaları tüm akrep türleri üzerinde uygulanmaktadır.

En çok görülen akrep çeşitleri;

  • Toprak altı akrepleri
  • Toprak üstü akrepleri
  • Taş altı akrepleri
  • Ağaç akrepleri
  • Kazıcı akrepler

 

 

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir