Ağaç Kurdu ile Mücadele

agac-kurdu-ile-mucadeleAğaç kurdu kafası siyah, gövdesi kahverengi olan bir haşere türüdür. Ağaç kurdu ile mücadele etmek için uzmanlardan yardım almak gerekmektedir. Halk arasında tahtakurdu ismi ile de anılan bu haşere türü, boyut olarak çok küçüktür. Küçük haşere türleri üzerinde kontrol sağlamak, profesyonellik gerektirmektedir.

 

Ağaç Kurdunun Zararları

Ağaç kurdu, isminden de anlaşılacağı gibi ağaç kavuklarının arasında yaşamaktadır. Ahşap olan her yerde bulunabilmektedir. Dolayısıyla yalnızca açık alanlarda değil, kapalı alanlarda da karşımıza çıkabilirler. Ev, ofis, işyeri, depo, hastane, pastane, fırın, restoran gibi alanlarda ağaç kurdu yuva yapabilir. Ahşap ürünlerin bulunduğu alanlar, ağaç kurtlarının yuvasıdır.

Ağaç Kurdu Nasıl İlaçlanır?

Ağaç kurdu ilaçlama işlemleri, sıvı ilaçlarla yapılmaktadır. Sıvı ilaçlar, jel ilaçlara oranla daha etkilidir. Püskürtme yöntemi ve ULV cihazları ile uygulanabilir. Sıvı ilaçlar, küçük haşere grupları üzerinde etkilidir.

Tahtakurdu Nasıl Ürer?

Yumurtlayarak üremektedir. Yumurtalarını, ağaç kavukları arasına bırakmaktadır. Ağaç kovuklarının arasına bırakılan yumurtalar, genellikle yaz aylarında erişkin hale gelmektedir. Dolayısıyla yaz aylarında, ağaç kurdu ile mücadele işlemleri daha sık gerçekleştirilebilir.

Ağaç Kurdu Ne Yer?

Ağaç kurdu, ahşap ürünlerle beslenmektedir. Evlerinizde bulunan yatakların iskelet kısımlarını, koltuk gruplarını ve mobilyaları yiyerek beslenebilmektedir.

Tahtakurusunun Zararları Nelerdir?

Mobilyalarımızı yedikleri için maddi açıdan büyük probleme neden olabilmektedirler. Geceleri aktif olan bu böcekler, paraziter hastalıklara neden olabilir. Deri üzerinde kaşıntıya neden oldukları için gündelik hayatımızı olumsuz yönde etkilemektedirler.

Ağaç kurdundan kurtulmak, yaşam alanlarınızdaki huzuru sağlamak için önemlidir. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla yaptığımız işlemler sayesinde, daha huzurlu alanlarda sağlıklı olarak yaşayabilirsiniz. Hizmetlerimiz ekonomiktir ve günün her saati gerçekleşmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir