Fare İlaçlama Servisi

Fare ve kemirgen türlerine karşı mücadele ve yöntemler geliştirerek güvenle kontrol altına alınmasını sağlayan ilaçlama servisimiz 7/24 sizlere hizmet sunmaktadır.  Fare ilaçlama servisi, kemirgen türlerinden kolayca kurtulmanızı sağlamaktadır.

Kemirgenler yılın 4 mevsimi boyunca insanların yaşam alanlarında yaşamlarını sürdürebilirler. Fareler, insanların hayatında çeşitli hastalıklar bulaştıran zararlı canlı türleridir. Farelere karşı mücadele etmenin en etkin yolu Fare ilaçlama servisimizden profesyonel destek almanızdır.

Kemirgen ve Kemirgen Türleri

Kemirgenler, yeryüzünde ve dünya üzerinde onlarca türe sahiptirler. Dünya üzerinde insanlarla metabolizma olarak en yakın yaratık türleri farelerdir. Ülkemizde belli başlı fare türleri mevcuttur. Yaşam alanlarınıza sızan türleri de şöyle sıralamamız mümkündür.

Ev faresi, Lağım faresi, Çatı faresi, Fındık faresi, Kör Faresi, Çatı Faresi, Su faresi, Orman Faresi, pamuk Faresi, Kanguru faresi, Kuş faresi gibi türleri bulunmaktadır.

Farelerin Bulaştırdığı Hastalıklar Nelerdir?

Fareler mikrop taşıyıcısı oldukları için insanlara çeşitli hastalıklar bulaştırırlar. Farelerin en çok bulaştırdığı hastalıklar şunlardır; tifo, veba, humma, kuduz ve tifüs bilinen başlıca hastalıklardır.

Mücadele ve Yöntemler-Fare İstasyonları

Farelere karşı geliştirilen en önemli mücadele yöntemi Fare İstasyonları adını verdiğimiz uygulama yöntemidir. Fare istasyonları; farelerin bulunduğu alanlara kurulumu yapıldıktan sonra, içine farelerin hoşuna giden aromalarla bezelinmiş, hoş kokulu zehir içine bırakılır. Fare zehri oldukça etkili bir ilaçtır. Kokunun fareleri kendilerine çekmesi ortalama 3 ila 5 saattir. Farelerin zehir ile temasının ardından 2 saat sonra ölmesi an meselesidir. Ancak farenin ilaca temasından sonra su içmesi durumunda ölüm anı 10 saniyeye düşmektedir.

Sizlerde çevrenizde zararlı bulduğunuz türler için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 
Benzer Bilgiler